Yenişehir

Yenişehir’de Lozan paneli

MERSİN, (DHA)- MERSİN’de Yenişehir Belediyesi, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek oluşturduğu ’98’inci Yılında Lozan ve Türkiye’ konulu panel düzenledi. 
Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Barış Salonunda düzenlenen panele Belediye Başkanı Abdullah  Özyiğit, milletvekilleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler katıldı. Büyükşehir Belediyesi Konservatuar sanatçıları tarafından Atatürk’ün sevdiği türkülerin seslendirildiği etkinlikte, ‘İsmet İnönü ve Lozan’ konulu belgesel de gösterildi.  
Panel açılışında konuşan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, böylesi önemli bir etkinliği Yenişehir’de yapmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi.  Başkan Özyiğit, “Aramızda bulunan ve il başkanlığım döneminde de kendileri ile çalışmakta onur duyduğum İMECE grubu ile tekrar buluşmaktan ve Türker Ertük paşamız ile Ümit Zileli hocamızı bu özel günde Yenişehir’de ağırlamaktan duyduğum gurur ve mutluluğu ifade etmek istiyorum” dedi. Başkan Özyiğit, “Emperyalistlere karşı masada kazanılan o büyük zaferi bize sağlayan başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun yol arkadaşı İsmet İnönü   ve diğer silah arkadaşlarını buradan sevgi, saygı ve minnetle anıyorum” diye konuştu. 
Açılış konuşmaların ardından emekli amiral Türker Ertürk ve gazeteci yazar Ümit Zileli’nin konuşmacı olarak katıldığı ’98’inci Yılında Lozan ve Türkiye” konulu panel düzenlendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: