Toroslar

Toroslar yarı maratonu heyecanı Mersin’i sardı

MERSİN, (DHA)-MERSİN’de, Toroslar Belediyesi’nin, 21 Kasım günü düzenleyeceği Toroslar Uluslararası Yarı Maraton’un kayıtları, kent merkezinin dört bir yanında kurulan stantlarda devam ediyor.
21 kilometre uzunluğundaki Yarı Maratonun yanı sıra 10 kilometrelik koşu, 3 kilometrelik Halk Koşusu, 200 metre Özel Sporcular, 100 metre Çocuk Maratonu olmak üzere 5 kategoride gerçekleştirilecek yarışlara katılmak isteyen sporseverler; belediyenin internet sitesinden veya Toroslar Belediyesi’nin yarı maraton stantlarından koşularla ilgili bilgi alabilir ve kayıtlarını yaptırabilir.
21 Kasım günü saat 9.00’da Çağdaşkent Mahallesi’nde bulunan Toroslar Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayacak Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu, ‘Toroslar’ı Koşarak Keşfet’ ve ‘Toroslar’a Koş’ sloganıyla düzenlenecek.
Maraton için kent merkezinde Toroslar Belediyesi Hizmet Binası, Toroslar Kaymakamlığı,  KYK Erkek Yurdu, KYK Kız Yurdu, Atatürk Caddesi, Yaşat İşhanı,  Hastane Caddesi Metropol, Adnan Menderes Bulvarı Galatasaray Meydanı, Mersin Palm City AVM, Mersin Sayapark AVM, Mersin Forum AVM, Mersin Marina, Kushimoto Sokağı, Mersin Üniversitesi BESYO, Toros Üniversitesi Bahçelievler ve 45 Evler Kampüsü stantlar kuruldu. 
Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar Uluslararası Yarı Maratonu’nun milli atletlerin yanı sıra dünyadaki atletlerden de yoğun ilgiyle takip edilen bir spor organizasyonu olduğunu söyledi.
Sporu hayatlarının daima bir parçası haline getirmek amacıyla bu faaliyetlere önem verdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Mersin’in ve Toroslar’ın güzelliklerini tüm dünyaya tanıtmayı, profesyonel ve amatör koşucuları bir araya getirmeyi amaçladığımız Yarı Maratona herkesi davet ediyorum. 21 Kasım Pazar günü saat 9.00’da Toroslar Cumhuriyet Meydanımızda buluşalım. Toroslarımızı koşarak keşfedelim” diye konuştu.

Toroslar yarı maratonu heyecanı Mersin’i sardı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: