Mersin

Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi ve Mersin Milletvekili Adayı İlknur Başer: “Mersin’de Halkı Yoksulluğa Sürükleyen Kararların İmzacısı Birisi AKP…

SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi ve Mersin Milletvekili adayı İlknur Başer, “Mersin’de ekonomiyi batıran, halkı yoksulluğa, işsizliğe sürükleyen, sermayeyi palazlandıran, halkın tarım arazilerine el koyup şirketlere veren gece yarısı kararnameleriyle aldığı kararlarla halkı sefalete sürükleyen kararların imzacısı birisi AKP listesinden aday.  Sayın Nebati, Mersin milletvekili adayı… Mersinlilere sordular mı Mersin’den bu milletvekillerini çıkarırken…Ekonomiyi batıran Mersinlileri sefalete sürükleyen Nebati’nin karşısında; işsizliğe sürüklediği işçiler, sefalete sürüklediği emekliler ve HÜDA PAR karanlığıyla, siyasal İslamcı rejimle bu ülkeyi, tarikat ağlarına boğanların karşısında direnen kadınlar…Hepsi SOL Parti listelerinde” dedi.

SOL Parti Mersin İl Başkanlığı, Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısıyla milletvekili adaylarını “pusulada sol var” sloganıyla tanıttı. Toplantıda konuşan SOL Parti Başkanlar Kurulu Üyesi ve Mersin Milletvekili adayı İlknur Başer, şunları söyledi:

“Neden Mersin’de pusulada SOL var? Mersin vergi vermede 6. sırada. Fakat Mersin kamu yatırımlarından yararlanmada son sıralarda yer alıyor. Halkın ihtiyaçlarının eğitim, sağlık, barınma gibi ihtiyaçlarının eşit, parasız olarak verdiği verginin karşılığını kendisine hak olarak geri alması için pusulada SOL var. Mersin depremden en çok etkilenen illerden bir tanesi, deprem bölgesinden göç aldı. Mersin afet bölgesi ilan edilmedi. Pusulada SOL var. Mersin’in afet bölgesi ilan edilmesi, haklardan yararlanması için pusulada SOL var. Deprem fay hattı üzerinde bulunan Akkuyu Nükleer Santrali, 24’ünde açılışı yapılacak. Mersin için felaket olan ön araştırmaları yapılmayan bu santral Mersin ilinin yaşamını tehlikeye atacaktır. Bunun için SOL var. Halkımız Mersin’de sağlık hizmetine ulaşmak için şehir dışındaki uzak bir hastaneye ulaşmakta zorlanıyorlar. Bu ülkede sağlık hizmetinden yararlanmak için illa herkesin milletvekili mi seçilmesi gerekiyor? Deprem bölgesinden gelen yurttaşlarımızın yerleşmesi nedeniyle Mersin’de kiralar füze gibi fırladı. Sadece kiralar mı fırladı? Mersin’de yaşamak, yaşamını sürdürmek, artık mucizeye dönüştü. İşte bunun için pusulada SOL var.

“KILIÇDAROĞLU’NA OY VERİYORUZ”

Başer, SOL Parti olarak ikili siyaset hattını savunduklarını belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini belirtti. Başer, “SOL Parti ikili bir siyaset hattını savunuyor. Bu felaket iktidarını göndermek bizim birincil görevimiz. Yıllardır diyoruz ki bu felaket iktidarından kurtulmak için tek aday etrafında birleşelim dedik. SOL Parti olarak da tek adayda birleşmek için yoğun bir çaba gösterdik. Evet, pusulada SOL var. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tek aday etrafında hep birlikte birleşiyoruz ve Kılıçdaroğlu’na oy veriyoruz. Bu felaket iktidarından kurtulmak, ülkede çalınan neşemizi, üzerimize çökertilen kara basanları dağıtmak için tek aday etrafında birleşip felaket iktidarını hep birlikte göndereceğiz” dedi.

“SAYIN NEBATİ, MERSİN MİLLETVEKİLİ ADAYI… MERSİNLİLERE SORDULAR MI MERSİN’DEN BU MİLLETVEKİLLERİNİ ÇIKARIRKEN”

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’nin aday gösterildiğini de anımsatan Başer şunları söyledi:

Mersin’de ekonomiyi batıran, halkı yoksulluğa, işsizliğe sürükleyen, ama sermayeyi palazlandıran, halkın tarım arazilerine el koyup şirketlere veren gece yarısı kararnameleriyle aldığı ekonomik kararlarla halkı sefalete sürükleyen kararların imzacısı birisi AKP listesinden aday. Sayın Nebati, Mersin milletvekili adayı… Mersinlilere sordular mı Mersin’den bu milletvekillerini çıkarırken. Ekonomiyi batıran Mersinlileri sefalete sürükleyen Nebati’nin karşısında; işsizliğe sürüklediği işçiler, sefalete sürüklediği emekliler ve HÜDA PAR karanlığıyla, siyasal İslamcı rejimle bu ülkeyi, tarikat ağlarına boğanların karşısında direnen kadınlar…Hepsi SOL Parti listelerinde. SOL Parti listelerinde yalan nedir ağzına almayan, hırsızlık nedir bilmeyen bu ülke için insanca yaşamak içi koşturan, mücadele eden insanlar var. O yüzden Mersinliler sizin kendinize oy vermenizi istiyoruz. Sevgili Mersinliler gelin siz siyaset yapan, bu ülkenin emekten yana kurulması için, bu ülkenin insanca yaşayacak koşullara ulaşması için ABD emperyalizmi başta olmak üzere göbekten bağlı emperyalist politikalarla yönetilmemesi için tam bağımsızlık için bu ülkede eşitlik, özgürlük, kardeşlik, gelin sevgili Mersinliler kendinize oy verin.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu