Mersin

Samsun: “güzel Ülkem Türkiye” Projesi

Samsun’un Bafra İlçesi’nde, 30 Ağustos İlköğretim Okulu’nun öğrencilerin ülkenin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi sahibi olmaları ve ufuklarının genişletilmesi amacıyla başlattığı “Güzel Ülkem Türkiyem” projesi kapsamında öğrenciler 16 ili gezdi.

Bafra Belediyesi tarafından da desteklenen proje kapsamında, 26 öğretmen öncülüğünde 185 öğrenci 2 ay içerisinde 16 ili gezdi. Kastamonu, Çorum, Antalya, Konya, Ankara, Bursa, Denizli, Aydın, Trabzon, Rize, Nevşehir, Mersin, Hatay, Adıyaman, Edirne ve İstanbul’u gezen öğrenciler, en son ziyaret ettikleri İstanbul’dan dönüşte okul bahçesinde düzenlenen törende bir araya geldi. Törene, Bafra Belediye Başkanı Şükrü Neiş, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Mithat Karaman, Okul Müdürü Mustafa Kurt, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Belediye Başkanı Şükrü Neiş, projenin bundan sonraki yıllarda da sürdürülmesinin önemine dikkat çekerek, “Cennet yurdumuzun güzelliklerini gören öğrencilerimiz teorik bilgilerini pratiğe dönüştürmüştür. Şimdi arkadaşlarına gördükleri tarihi ve turistik yerleri anlatarak, ülkemizin ne kadar güzel olduğunu yansıtacaklardır. Bu tür projelerle çocuklarımıza ülkemizi tanıtmalı ve sevdirmeliyiz. Dünyada Türkiye’nin neden çok önemli olduğunu küçük yaşta kavratmalıyız” dedi.

Samsun: "güzel Ülkem Türkiye" Projesi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu