Mersin

Okul Müdürlerine Yönelik Silahlı Saldırı Olayı… – Büyükçekmece’de Geçtiğimiz Yıl 2 Okul Müdürünün Yaralanması Olayına İlişkin Gözaltına Alınan 4 Kişi Tutuklandı

Büyükçekmece‘de geçtiğimiz yıl 2 okul müdürünün yaralanması olayına ilişkin gözaltına alınan 4 kişi tutuklandı.

İstanbul Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, 9 Eylül 2005 tarihinde Büyükçekmece İlçesi Yakuplu Beldesi’nde bulunan Ali Çebi İlköğretim Okulu girişinde, bu okulun müdürü ile Altınyıldız İlköğretim Okulu müdürünün silahlı saldırı sonucu ayaklarından yaralandıkları hatırlatıldı.

Açıklamada, jandarma tarafından yapılan araştırmada, Altınyıldız İlköğretim Okulu’nun 2 yıldan beri servis ihalesini alan, ancak son servis ihalesini kaybeden firmanın yetkililerinden Murat K. ve Sedat K’nin, okul müdürlerine yönelik saldırıyı gerçekleştirmek için Mersin‘den getirdikleri Ahmet D’yi tetikçi olarak kullandıklarının, saldırının ardından da Mersin’e gönderdiklerinin tespit edildiği kaydedildi.

Bunun üzerine 24 Mayıs 2006 günü jandarma tarafından operasyon yapıldığı ifade edilen açıklamada, Murat K, Sedat K, Ahmet D. ve olay sırasında saldırganlara yardım ettiği ileri sürülen Serkan Ş’nin yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, bu 4 kişinin sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildiği vurgulandı.

-OLAY-

Altınyıldız İlköğretim Okulu Müdürü Aydoğan Bakır ile bu okulun yakınındaki Ali Çebi İlköğretim Okulu Müdürü Özcan Sağdıç, okul binalarının önündeki yolda konuşurken silahlı saldırıya uğramışlardı.

Saldırıda yaralanan Bakır, Silivri Millet Hastanesi’ne, Sağdıç ise Küçükçekmece Özel Doğan Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Tutuklanan şüphelilerden Murat K. ile Sedat K’nin kardeş oldukları, Murat K’nin ayrıca 2004 yılında Çorlu‘dan Z.S. (17) adlı kızın kaçırıldığı yönündeki iddiaya ilişkin Çanakkale‘de tutuklandığı, bir süre sonra da cezaevinden tahliye olduğu öğrenildi.

Bu suçlamaya ilişkin Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Murat K. geçtiğimiz yılın Aralık ayında 2 yıl 1 ay hapis ve 7 bin YTL para cezasına çarptırılmıştı. Avukatı ise temyiz için başvuruda bulunacaklarını bildirmişti.

Okul Müdürlerine Yönelik Silahlı Saldırı Olayı... - Büyükçekmece'de Geçtiğimiz Yıl 2 Okul Müdürünün Yaralanması Olayına İlişkin Gözaltına Alınan 4 Kişi Tutuklandı

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu