Erdemli

Minik elleriyle lösemiye dikkat çektiler

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)-MERSİN’in Erdemli ilçesinde Lösemili Çocuklar Haftası kapsamında lösemili çocuklar için düzenlenen boya etkinliğinde öğrenciler, ellerini boyayıp farkındalık oluşturdu
Lösemili Çocuklar Haftası etkinlikleri kapsamında Yörük Müzesi bahçesinde el baskısı boyama etkinliği düzenlendi. Erdemli Belediyesi Şehit Musa Özalkan Kreşi öğrencileri, öğretmenleri eşliğinde müze bahçesine açılan bez tuvale avuçlarının içine sürdükleri boya ile baskı yaptı. Etkinliğe katılan Belediye Başkanı Mükerrem Tollu da  miniklerin ellerini boyadı. Boyama etkinliğinden büyük keyif alan minikler, Başkan Mükerrem Tollu ile birlikte çeşitli renklerdeki boyalı elleri ile bez tuvale baskı yaparak lösemili çocuklara farkındalık yaratmak için destek verdi.
Löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığına dikkat çeken Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “2-8 Kasım tarihleri arası Lösemili Çocuklar Haftası. Bu hastalığa dikkat çekmek adına, kreşimizde devam eden çocuklarla birlikte böyle bir etkinlik düzenledik. Löseminin bulaşıcı olmadığını, diğer bireylere bulaşmadığını, lösemiden korkulacak bir şey olmadığını, şu an ciddi manada çözüm noktası olduğuna dikkat çekmek adına, çocuklarımızla böyle bir etkinliğe imza atmış olduk. Ben bu hastalığa yakalanmış bütün çocuklarımıza geçmiş olsun temennilerimi iletiyorum” diye konuştu.

Minik elleriyle lösemiye dikkat çektiler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: