Mersin

Mersinli gönüllü öğretmenler deprem bölgesinde görev alıyor

Mersinli gönüllü öğretmenler, depremzede vatandaşların yemek ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile kurulan seyyar mutfaklarda görev yapmak üzere Hatay‘ın Altınözü ilçesine uğurlandı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından birçok ilden deprem bölgesine yardımlar giderken, Mersin’den de çok sayıda destek ekibi bölgelerde görev yaptı. Halen depremin etkilendiği şehirlerde çalışmalarını sürdüren ekiplerin yanı sıra gönüllülerde bölgelerde vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. İlk günden beri çalışmalarını sürdüren gönüllü öğretmenler de çalışmalara destek oluyor. Son olarak Mersinli 5 gönüllü öğretmen daha Hatay’ın Altınözü ilçesine uğurlandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Milli Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonu çerçevesinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak tüm birimlerimiz ve gönüllü meslektaşlarımızla afet bölgesindeki vatandaşlarımıza destek olmaya devam ediyoruz. İnanıyorum ki devletimiz ve milletimiz omuz omuza olduğu sürece yaralar en kısa sürede sarılacak. İhtiyaç duyulan her alanda sahada gönüllü olan meslektaşlarımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi. – MERSİN

Mersinli gönüllü öğretmenler deprem bölgesinde görev alıyor

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu