Mersin

Mersin’de kız arkadaşını döverek öldüren cani için ağırlaştırılmış müebbet isteniyor

Mersin‘de 29 Haziran tarihinde meydana gelen olayda Mustafa Bangiz (28) isimli şahıs, kız arkadaşı Esra Asena Temir’i (27) döverek öldürdü. Adana‘da yakalanarak tutuklanan Bangiz hakkında cumhuriyet savcılığınca hazırlanan iddianame tamamlandı. Katil zanlısının ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapsi isteniyor.

Zanlı Mustafa Bengiz’in emniyette ve savcılıkta ‘susma’ hakkını kullandığına yer verilen iddianamede, şüphelinin, Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğindeki ifadesinde ise “Şu anda bilincim yerinde değil, sağlıklı düşünemiyorum. Esra’nın öldüğünü dün öğrendim. Kendisi kız arkadaşım olur. 1 senedir görüşüyorduk. Olay günü evinin önüne gece 02.00-03.00 sıralarında gittim. Kendisi geldi, ‘görüşelim’ dedi. Aramızdaki konuşmayı hatırlamıyorum. Ben kendi aracımla gitmiştim ve onu aracıma aldım. Aramızda ne konuştuk hiç hatırlamıyorum. Sağlıklı düşünemiyorum, yaşanan olay nedeniyle hiç iyi değilim” dediği hatırlatıldı.

Öldürülen Esra Asena Temir ile zanlının ailesinin de ifadelerine yer verilen iddianamede, Mustafa Bengiz için ‘kadına karşı kasten öldürme’ suçundan TCK’nın 82/1-d maddesi gereğince ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talebinde bulunuldu. İddianamede şüphelinin, kız arkadaşı olan maktul ile aralarında bilinmeyen bir nedenle tartışma yaşandığı, maktulün olaydan kısa süre sonra tedavi gördüğü hastanede öldüğü bilgisine yer verilirken, ‘maktulün ölüm raporundan anlaşılacağı üzere, beyin kanaması geçirmesine sebebiyet verecek şekilde birden fazla kez darba maruz kaldığı’ görüşü yer aldı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: