AnamurGülnarMersinTarsusToroslar

Mersinde Karne Heyecanı Vardı.

6 Eylül 2021 de başlayan eğitim öğretim yılı bugün 21 ocak 2022 de yarıyıl tatiline girdi. 7 Şubat 2022 ye kadar sürecek tatil başladı. Mersin Genelinde soğuğa rağmen karne heyecanı vardı.

-Mersin Uluslararası Limanı ilkokulunda öğrenciler karnelerini Toroslar İlçe Milli Eğitim müdürü nazmi Kendigelen’den aldı.

– Toroslar Şehit Fikri Dilsiz İlkokulu öğrencileri ise karelerini Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşin Yılmaz’ın kamyonlarda getirdiği Kar hediyesi eşliğinde alırken, çocukların karne sevincine kar topu oyunu  ve kardan adam yapma sevinci eklendi.

– Gülnar da ise Cumhuriyet İlokulu öğencileri karnelerini ilçe kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Belediye Başkanı Alparslan Ünüvar ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim den aldılar.

– Tarsus’ta  Tarsus İlkokulu öğrencileri ile bir araya gelen Tarsus Kaymakamı Kadir Sertel OTCU, Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Murat TİRYAKİ, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Metin, Emniyet Müdürü Ebubekir Fil ve Jandarma Komutanı İnanç Marım Şahin Mahallesinde bulunan öğrencilere karne ve hediye dağıtarak heyecanlarına ortak oldu. Öğrencilere karne hediyesi olarak kitap dağıtıldı.

– Mersin Genlik Merkezi yetkilileri ise Değirmençay Ortaokulu’nda yaşasın karne günü, yaşasın tatil! Diyerek karne dağıtımına katıldılar.

– Anamur da ise Belediye Başkanı Hidayet Kılınç tarafından Karne hediyesi olarak Cumhuriyet Meydanında Kar Şenliği düzenlendi, yaylalardan getirilen  kar ile doyasıya eğlenen çocuklara balon, kek ve meyve suyu hediye edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: