Mersin

Mersinde Çocuğu kullanarak Popülerlik Uğruna Kurgu Video çektiler.

Her şey çok pahalı olmuş, ekmek bile alamıyoruz dedirttiler.

Mersin’de yapılan bir sokak röportajı izleyenlerin yüreklerini dağladı. ‘M. Mikrofon’ isimli YouTube kanalında yayınlanan röportajında 12-13 yaşlarında bir kız çocuğuna yer verildi. Annesinin hasta, babasının ise ayağının kırık olduğunu söyleyen çocuk, gözyaşları içinde şunları söylüyor:

“Abi, benim babamın ayağı kırık. Annem hasta. Ablam okuyor. Bizim paramız yetmiyor yani, biz ne alalım? Bizim hiç bir şeyimiz yetmiyor, çok pahalı etmişler her şeyi (ağlıyor). Hiç bir şeyi ucuz bırakmamışlar. Babam çalışamıyor. Bir abim var ancak bize yetişiyor ya. Okulda bile bir şeye yetişemiyoruz. Ayakkabılarımızın hepsi yırtık. Hatta kirada oturuyoruz yani. Ekmek bile alamıyoruz. Sırada duruyoruz sabahtan akşama kadar bir tane bile çıkmıyor bize yani!”

Gerçekler ise çok farklı çıktı

Bu haber üzerine izleyen herkes duygulanarak yardım için koşuşturdu. Herkes kızın adresini bulup aileye yardım etmeye çalıştı. Akdeniz belediyesi ekipleri, Mersin Valiliği , Akdeniz Kaymakamlığı, Mersin Emniyet Müdürlüğü, Göç İdaresi, Mersinliyim Mersin’e Sahip Çıkacağım Diyenler Derneği yetkilileri aileye ulaştı. Aile Suriye’den göç etmiş ve oturdukları yerde market işletiyorlardı, aynı zamanda semt pazarında ise tezgahları vardı ve kozmetik ürünleri satıyordu.

Kızım neden böyle konuştu bilmiyorum?

Kurumların ve derneklerin yardım için ulaştığı baba, “kızımın neden böyle konuştuğuna anlam vermedim, Ekonomik durumumuz anlattığı gibi kötü değil, yardıma ihtiyacımız yok” dedi. Getirilen yardımları lütfen bunları ihtiyacı olanlara verin diyerek geri çevirdi. Mahalle sakinleri ise “Ailenin marketi var ayrıca her cuma kurulan pazarda parfüm tarzı şeyler sattıkları kozmetik tezgahları var” kızı muhtemelen kandırarak yüzündeki masumiyeti kullanıp kurgu yapmışlar dedi.

Çocukları reytinge kurban etmeyin!

Son dönemde artan sokak röportajcıları para kazanmak uğruna daha çok izlenmek için her yolu yapıp, sokaktaki insanları kışkırtmakta, hatırlanacağı üzere sokak röportajında telefon soran bir vatandaşın ağzına telefon sokmaya çalışılmıştı. bu olayın gündem olması sonucu her videoda telefonun ne konusu işlenmeye çalışıldı. Mersinde yapılan sokak röportajında da çocuk kullanılarak insanların duyguları kullanıldığı izlenme uğruna 12 -13 yaşında bir çocuğun ağlatıldığı görülüyor.

#mersin #çokpahalıetmişler ##kızçocuğu #mersinsokak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: