Mersin

Mersin: Silifke’de Sanayici Ve İşadamları Derneği Kuruldu

Mersin‘in Silifke İlçesi’nde, Sanayici ve İşadamları Derneği (SİSİAD) kuruldu.

Dernek, ilk toplantısını Mazhar Tol İş Merkezi’ndeki bürosunda Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Usca, kurucu üyeler Zeki Kekeçoğlu, Tahsin Ünal, Zeynittin Özkan, Yaşar Gürbüz, Mehmet Hikmet Küçük, Mustafa Gönen, Mustafa İnan, Musa Çınar, Fatih Özer, Mustafa Kısa, Fahrettin Özer ve derneğe üye işadamlarının katılımıyla gerçekleştirdi.

Toplantının açış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Gürbüz, “Silifke için birlik ve beraberlik zamanı geldi. Derneğimiz, Silifke için çok güzel ve olumlu işlere imza atacaktır. Silifkemiz’i her platformda en iyi şekilde temsil etmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz” dedi. Gürbüz, daha sonra toplantıya katılan işadamlarına SİSİAD Yönetim Kurulu’nu tanıttı.

Derneğin kuruluşu ve faaliyetleriyle ilgili davetlilere bilgi veren SİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Usca, “Misyonumuz, sivil toplum örgütü olarak mevzuat hükümleri doğrultusunda çalışma hayatı, ticaret, işveren-işçi ilişkileri, iş değerlendirmesi, yönetim, verimlilik ve beşeri ilişkileri geliştirmeye katkıda bulunmanın yanında, Silifke ve ülkemiz ekonomisine planlı sistemli ve bir şekilde katkıda bulunacak çeşitli projeler üretmek, hazırlanmasına yardımcı olmak. İş hukuku, ticaret hukuku, SSK hukuku gibi konularda Türkiye‘nin menfaatleri doğrultusunda çalışmalar yaparak görüş ve düşünceleri ilgili mercilere aktarmaktır. Silifkeli sanayici ve işadamlarını yurt içi ve yurt dışında layıkıyla temsil etmektir. Vizyonumuz ise, Silifkemiz’de çeşitli toplantı ve gezi organizasyonlarıyla Silifkeli işadamlarını birlik ve beraberlik olgusu içinde hareket ederek, beşeri ilişkileri geliştirmek ve geliştirmeye de devam etmektir. Sanayicilerimizin, siyasilerimizin ve bürokratlarımızın biraraya gelmesine öncülük ederek kaynaşmasını sağlamak, ilçemizde tarım, turizm, kültür, sağlık, spor, eğitim, tanıtım ve diğer bilimum faaliyetlerdeki sorunlarını tartışıp, çözüm önerileri getirmektir. Siyasilerimizle, odalarımızla ve derneklerimizle işbirliği içerisine girip zaman zaman Ankara’ya durumumuzu iletmektir. Derneğimiz, çalışmalarımıza ışık tutması ve bölgesel kalkınma planlarına destek olması açısından Türkiye genelinde oluşturulan sanayici ve işadamları dernekleriyle beraber çalışma ortamı yaratmaktır. SİSİAD Silifkemiz’e ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

SİSİAD’ın mevcut 65 üyesi bulunduğu, önümüzdeki günlerde bu rakamın 200’e çıkarılacağı bildirildi.

Mersin: Silifke'de Sanayici Ve İşadamları Derneği Kuruldu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu