Mersin

Mersin: Mersinli İşadamından Eğitime Destek

Mersin‘in merkeze bağlı Kazanlı Beldesi’ndeki Cumhuriyet İlköğretim Okulu’na, işadamı İsmail Kurtuluş tarafından 14 derslikli ek bina yaptırılacak.

Ek binayla ilgili Mersin Valiliği‘ndeki protokol imza törenine; Vali Hüseyin Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, Kazanlı Belediye Başkanı Kenan Yıldırım ve işadamı İsmail Kurtuluş katıldı. Yapılacak ek bina hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Ersoy, gerekli olan yaklaşık 500 bin YTL’nin 300 bin YTL’sini işadamı İsmail Kurtuluş’un vereceğini, geri kalan paranın ise İl Özel İdaresi tarafından karşılanacağını belirtti.

İmza töreninde konuşan Vali Hüseyin Aksoy da, eğitim konusundaki sorunların çözülmesinde vatandaşlara da önemli görevler düştüğünü ifade ederek, İsmail Kurtuluş gibi hayırsever vatandaşların verdikleri desteklerin sorunun çözümüne katkı sağladığını vurguladı. Mersin Valiliği görevine geldiğinden bugüne 6 protokol imzaladıklarını belirten Aksoy, okul yaptırmak için hazır bekleyen kurumların da bulunduğunu, gerekli arsaların temin edilmesinin ardından bu kurumlarla da protokol imzalanacağını kaydetti. Yeterli imkanı bulunmayan ama okul yaptırmak isteyen hayırsever vatandaşların da 35 bin YTL ödeyerek derslik yaptırabileceğini vurgulayan Vali Aksoy, kampanyanın bu bölümünün yeterince duyurulamadığını ifade etti. Vali Hüseyin Aksoy, tüm hayırseverleri Eğitime Yüzde 100 Destek Kampanyası’na katkı sağlamaya çağırdı.

Mersin: Mersinli İşadamından Eğitime Destek

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu