Mersin

Mersin: Mersin’deki Bombalı Saldırının Ardından

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) Mersin Merkez İlçe Başkanı Ali Sesal, Mersin’de meydana gelen bayrak yakma girişimi ve son olarak 15 kişinin yaralandığı bombalı saldırının, şiddete tapan bir toplumun ortaya çıkarılmasına hizmet ettiğini söyledi.

3 Haziran Cumartesi günü Atatürk Caddesi’nde meydana gelen ve 1’i polis memuru 15 kişinin yaralandığı bombalı saldırıyla ilgili olarak, olayda yaralanan Dersim Gül’ün de aralarında bulunduğu ÖDP üyesi bir grup, bombanın patladığı Toros Büfe önünde olayı protesto etti.

Burada bir açıklama yapan ÖDP Mersin Merkez İlçe Başkanı Ali Sesal, “Bu eylemler, Türk-Kürt çatışmasının toplumsal zemininin genişlemesine ve linç kültürünün hakim olduğu şiddete tapan bir toplumun ortaya çıkarılmasına hizmet etmektedir” dedi.

Açıklamasında toplumun hızla çatışma ortamına çekildiğini ileri süren Sesal, “Bu çatışma ortamına dur demek, toplumu eşitlik ve özgürlük talepleri etrafında biraraya getirmek, demokratik bir Türkiye‘de birarada yaşamı savunmak en devrimci ve insani görevdir” diye konuştu. Sesal, saldırıları lanetleyerek kınadıklarını sözlerine ekledi.

Patlamada yaralanan ÖDP’li Dersim Gül de, patlama sırasında etrafa saçılan şarapnel parçalarının aslında toplumun barış ve huzuruna saplanan parçalar olduğunu ifade etti.

Eylem, atılan sloganların ardından sona erdi.

Mersin: Mersin'deki Bombalı Saldırının Ardından

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu