Mersin

Mersin: Mersin’de Yerel Yönetimler

Mersin‘in Tarsus İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan Dede Korkut Parkı, düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Anıt Mahallesi’nde yaptırılan anıtın açılış törenine Tarsus Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Muhtarlar Derneği Başkanı Daniyel Mercan, oda ve dernek temsilcileri, mahalle muhtarları ve çok sayıda davetli katıldı. Yerel sanatçılar Firdevs Çimen ve Özlem Eser’in seslendirdiği türkülerle başlayan açılış, Sadık Eliyeşil İlköğretim Okulu öğrencilerinin sergilediği oyunla devam etti.

Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Dede Korkut Parkı’nın 4 bin 600 metrekare alan üzerine kurulduğunu belirterek, parkta 3’lü basketbol potası, oturma grupları, oyun alanıyla birlikte muhtarlık bürosu bulunduğunu söyledi. Kocamaz, “12 yıldır Tarsus büyük gelişme kaydetti. Bu hizmetler Tarsus’a daha önceden yapılmalıydı. Ama kısmet bugünmüş. Herşeye rağmen Tarsus’un kanayan yarası alt yapı sorunu çözülünce hizmetlerin nasıl yapıldığı görülüyor. Tarsus’a sahip çıkma duygusunun devam etmesini diliyorum. Yerel yönetim olarak, Tarsus’u modern bir kent haline getirme çalışmalarımız devam ediyor. Her mahalleye bu tür hizmetleri götürmek istiyoruz ama elimizi cebimize koyduğumuzda yapabileceklerimizin cebimizdeki parayla sınırlı olduğunu görüyoruz. Yapılan hizmetlerin korunması gerekiyor. Parkın Tarsusumuz’a hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından park, kurban kesilerek dualarla açıldı. Daha sonra Anıt Mahallesi Muhtarlığı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Mersin: Mersin'de Yerel Yönetimler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu