Mersin

Mersin: Kasklı Kapkaççıya Suçüstü

Mersin‘de, 15 günde 12 kap kaç ve 1 gasp olayına karışan ve tanınmamak için kask takan motosikletli kapkaççı, son işinde suçüstü yakalandı.

Bayanların çantasını çalarak kaçan motosikletli kapkaççının peşine düşen polis, son 15 günde 12 kapkaç ve 1 gasp olayına karışan ve tanınmamak için kask takan kapkaççıyı, bir bayanın çantasını çaldıktan sonra kaçarken suçüstü yakaladı. Yusuf K. adlı kapkaççıyla birlikte ele geçirilen motosikletin bagajından kapkaç yöntemiyle çaldığı çantalar ve cep telefonları çıktı. Emniyet Müdürlüğü‘ndeki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen zanlı, basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

Zanlı Yusuf K. ile birlikte ele geçirilen motosiklet, kask ve çalıntı cep telefonu ile çantalar, Mersin Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer’in de katıldığı bir toplantıyla basına gösterildi.

Emniyet Müdürü Ekizer, yakalanan şahsın, 15 gündür bayanların dalgınlığından yararlanarak çanta ve cep telefonlarını kapkaç yoluyla çaldığını belirterek, “Bu olayla ilgili olarak arkadaşlarımız basına da yansıyan 12 ayrı kapkaç ve 1 gasp olayına karışan kapkaççıyı yakalamak için organize oldular. Sivil ve resmi ekiplerle yapılan çalışmada Yusuf K. suçüstü yakalandı. Bu konuda emek harcayan ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Mersin’in diğer illere göre kapkaç konusunda daha huzurlu olduğunu ifade eden Ekizer, sıfır olayın beklenmemesi gerektiğini kaydetti. Ekizer, teşhise imkan vermeyen kaskı, bir memura taktırarak uygulamalı olarak gösterdi.

Mersin: Kasklı Kapkaççıya Suçüstü

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu