Mersin

Mersin: Hakimiyet Gazetesi, 55. Yaşını Kutladı

Mersin‘de yayınlanan günlük gazetelerden Hakimiyet, 55. yaş gününü kutladı.

Merkez Mersin Gazeteciler Derneği’nde (MMGD) verilen 55. yıl kokteyline Vali Hüseyin Aksoy, Anavatan Partisi Mersin Milletvekili Hüseyin Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, Akdeniz Belediye Başkanı Kenan Yücesoy, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Emniyet Müdürü Süleyman Ekizer, Baro Başkanı İsa Gök ve çok sayıda basın mensubu katılarak, gazete çalışanlarını kutladı.

Gazetenin yaş günü pastasını kesen Vali Hüseyin Aksoy, “55 yıl çok uzun bir süre, yarım asırdan fazla. Çoğu gazeteye nasip olmayan bir süre ve Mersin için gurur kaynağı. Daha nice başarılı yıllar diliyorum” dedi.

5 Haziran 1952’de Kazım Erbil yönetiminde yayın hayatına başlayan Hakimiyet Gazetesi, daha sonra Mahir Sümen ile uzun yıllar Mersin kamuoyuna hizmet verdi. Gazeteyi 15 yıl önce Mahir Sümen’den devralan Avukat Mete Aktaş, “Mahir Sümen eşsiz, müstesna insanlardan biriydi. Bana gazeteyi parayla vermedi. Tek isteği, gazetenin çizgisini korumam, aynı çizgide yayına devam etmemdi. Ben de isteğini yerine getirdim” diye konuştu.

Mersin: Hakimiyet Gazetesi, 55. Yaşını Kutladı

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu