Mersin

Mersin: Engelli Öğrencilere Ücretsiz Saç Bakımı

Mersin Berberler ve Kuaförler Odası, Akdeniz İşitme Engelliler Okulu’ndan mezun olan 20 kız öğrencinin saç bakımını ücretsiz gerçekleştirdi.

Mersin Mesleki Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen ücretsiz saç bakım ve kesiminde, Oda Başkanı Mahmut Karteper ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra 7 kuaför görev aldı.

Mersin Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mahmut Karteper, merkeze bağlı Arpaç Beldesi’nde bulunan Akdeniz İşitme Engelliler Okulu’ndan mezun olan 20 öğrencinin verilecek olan mezuniyet gecesi öncesi ücretsiz saç bakımı ve kesimini üstlendiklerini belirterek, böyle bir etkinliğe imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

“Herkesin bir işitme engelli çocuğu olabilir, bunlara sahip çıkmak toplumsal bir sorumluluktur” diyen Karteper, “Biz böyle bir etkinlikle çocuklarımıza sahip çıktık. Aynı ilginin toplumun tüm fertlerince de gösterilmesi gerektiğine inanıyorum. Bizim bu etkinliğimiz sadece işitme engellilerle kalmayıp, bizden destek isteyen tüm kurum ve kuruluşlarda devam edecektir” diye konuştu.

Akdeniz İşitme Engelliler Okulu eğitmenleri Yasemin Aytekin ve Gülden Demirci de, çocuklara gösterilen ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirirken, aynı ilginin toplumun diğer kurum ve kuruluşlarınca da gösterilmesini beklediklerini ifade etti.

Mersin: Engelli Öğrencilere Ücretsiz Saç Bakımı

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu