Mersin

Mersin: Çevre Haftası Etkinlikleri

Mersin‘de, kabuklu kuruyemişlerin neden olduğu çevre kirliliğinin önlenmesi amacıyla başlatılan kampanya kapsamında, Yerel Gündem 21 Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu tarafından vatandaşlara çift gözlü kese kağıdı dağıtıldı.

Çevre kirliliğini azaltmak ve vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla hazırlanan kese kağıtları, ilk olarak Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Barış Meydanı’nda düzenlenen etkinlikle dağıtıldı. Çevre Haftası dolayısıyla yapılan etkinliğe Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan, İl Çevre ve Orman Müdürü Recep Metin, Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın renklendirdiği etkinlikte, Kent Konseyi Genel Sekreteri Nuri Özdemir, özellikle kabuklu kuruyemişlerin neden olduğu çevre kirliliğinin bir ölçüde önüne geçmek için bu kampanyayı başlattıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkan Macit Özcan ise, çift gözlü kese kağıdı kullanma kampanyasına tüm Mersinliler’in sahip çıkmasını isteyerek, kabuklu kuruyemişlerin özellikle Kültür Park’ta neden olduğu çevre kirliliğinin büyük boyutlara ulaştığını vurguladı. Çevre kirliliğini önleyici birçok büyük projeyi de hayata geçirmek istediklerini kaydeden Özcan, Toroslar‘da yer alan vahşi çöp depolama alanını en kısa zamanda kaldırarak bu bölgeyi ormanlık alan haline getireceklerini, Mersin sahillerinde yaşanan deniz kirliliğini önlemek için de arıtma tesisi sürecini başlattıklarını ifade etti.

Mersin: Çevre Haftası Etkinlikleri

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu