Mersin

Mersin Büyükşehir’den Gençlere Ücretiz Fiziki Yeterlilik Kursu

Mersin‘de hedefinde POMEM, PMYO, Bekçilik, Subaylık ve BESYO olan gençler, Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretiz verilen ‘Fiziki Yeterlilik Kursu’ ile sınavlara hazırlanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi koordinesinde 1,5 yıldır devam eden kurslar sayesinde, son olarak POMEM mülakatına giren 22 öğrencinin 13’ü sınavları geçti. Şu anda sınavlara hazırlanan öğrenciler, hafta içi 3 gün Seyfi Alanya Spor Salonu’nda parkurda antrenman yaparken,  Cumartesi günü ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde 10 kilometre koşu ile kondisyon çalışıyor.

TAŞMAN: “KURSLARIMIZIN HEPSİ ÜCRETSİZ, HALKIMIZA AÇIKTIR”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi’nde fitness ve yüzme antrenörü olarak görev yapan Serhat Taşman, “Burada fiziki yeterlilik sınavlarına hazırlanan öğrencilerimize, ücretsiz destek veriyoruz. Kurslarımız Pazartesi, Çarşamba, Cuma, Cumartesi günleri saat 9.30’da başlıyor. Kursumuz şu anda POMEM, Polis Meslek Yüksek Okulu, Bekçilik, MSÜ, beden eğitim öğretmenliği, astsubaylık ve jandarma sınavlarına yöneliktir. Ölçümleri birebir aynı olan parkurları kullanıyor ve burada antrenmanlarını yaptırıyoruz. Cumartesi günü ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde kros koşularımız, kısa mesafe ve uzun mesafe koşularımız var. Orada da arkadaşlarımızın kondisyonlarını artırıyoruz. Bu kurslarımızın hepsi ücretsiz ve halkımıza açıktır”dedi.

Taşman, öğrencilerle birebir ilgilendiklerini belirterek,“Dışarıdaki kurslara ücret ödeniyor. Burada herhangi bir ücret alınmıyor. Adayların hepsiyle bireysel ve branş olarak da ilgileniyoruz. Fiziki yeterliliklerine göre antrenman programlarını çeşitlendirebiliyoruz. Kursumuz yaklaşık 1,5 senedir açık. 29. dönem POMEM’de mülakata giren 22 öğrencimizden 13’ü kazandı. 30. dönem açıklanır açıklanmaz, kursumuzu tekrar aktifleştirdik. Onun da sınavını 1-1,5 ay içinde yapacaklar” diye konuştu.

“BURADA ÇOK KALİTELİ BİR EĞİTİM GÖRÜYORUZ”

Kurslardan faydalanan gençler, Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamasına ilişkin düşüncelerini şu sözlerle paylaştı:

Taylan Özgür Korkmaz: “Bu kursu sosyal medyada görmüştüm. Burada çok kaliteli bir eğitim görüyoruz. Kendi alanımızda parkur için kesinlikle gerekli ve yeterli eğitimi aldığımızı düşünüyorum.”

-Şevval Sıla Soylu: “Lisans mezunuyum. POMEM sınavlarına hazırlanıyorum. Pazartesi, Çarşamba, Cuma günleri geliyorum kursa. Dışarıdaki kursları araştırmıştım. Onlar hem ücretli, hem de genelde akşam saatlerinde oluyor. Belediyemiz bize ücretsiz bir imkan vermiş, o yüzden ben de bu kursu seçtim. Antrenörümüz de gerçekten çok iyi ve disiplinli. Parkurumuz POMEM’deki parkurla aynı. Hocamız gerçekten ölçülerine kadar birebir ayarlıyor ve çok memnunum.”

-Zeynep Durmaz: “Buranın eğitimini çok güzel buluyorum. Çünkü haftanın üç günü eğitim görmekteyiz. Cumartesi günleri ise Macit Özcan Spor Tesisleri’nde 10 kilometre koşumuz var. Parkur anlamında burayı çok faydalı buluyorum. Saniyem de iyi, yapabileceğimi düşünüyorum. Büyükşehir Belediyesi Halkkent Kurs Merkezi’nde eğitim görüyorum. TYT sınavına da orada hazırlanıyorum. Belediye’nin birçok etkinliklerine de katılıyorum.”

-Muhammed Süne: “Belediyemize, bize bu imkanı verdiği için teşekkür ederiz. Dışarıdaki kurslar pahalı olduğu için, biz burayı tercih ettik. Serhat hocamıza da teşekkür ederim. Bizimle özel olarak ilgileniyor. Sınav parkuruyla, burada çalıştığımız parkur aynı. Burada birebir hazırlanıyoruz.”

Mersin Büyükşehir'den Gençlere Ücretiz Fiziki Yeterlilik Kursu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu