Erdemli

Kütüphanelerin malzemelerini öğrenciler yapıyor

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA)-MERSİN’in Erdemli ilçesinde meslek lisesi öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Kütüphanesiz okul kalmasın’ projesi kapsamında, merkez ve köy okullarına kütüphane oluşturuyor.
Erdem İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlattığı proje kapsamında ilçe geneline verilecek olan kütüphane malzemelerini üreten Ertuğrul Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerini atölyelerinde ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Açıkyörük, proje kapsamında müdürlük olarak çalışmaları sürdürdüklerini belirterek, “Kütüphane için gerekli olan masa, raf, oturma grubu gibi malzemelerin üretimi için öğretmen ve öğrencilerimiz yoğun bir çaba gösteriyor. 87 kurum için raf, yonca ile yönetici masaları üretildi. Üretilen malzemelerle 87 kurumdan 62’sine bağımsız alanlarda, 25’ine ise koridorlarda kütüphane oluşturulacak. Kütüphanelerin oluşturulması için meslek lisesi öğrencilerimizin gayreti ve özverisi gerçekten takdire şayan bir durum. Son zamanlarda meslek liselerimizin önemi daha da artmaktadır. Meslek liselerimizde çok güzel ürünler ve malzemeler üretilmektedir. Hem iş öğreniyorlar hem de ürün yapıyorlar. Her türlü malzeme ve donanıma sahip olan meslek liselerimiz, geleceğimizin en çok talep edilen liseleri haline gelecektir. Bu kapsamda ilçemizde kurulacak olan kütüphane malzemelerini üreten öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ederim” diye konuştu.
KİTAP BAĞIŞI YAPIN
Okul kütüphanelerinin kitap ihtiyacı olduğuna dikkat çeken İlçe Milli Eğitim Müdürü Açıkyörük, “İlçe genelinde yapılacak olan 87 kütüphane için bol miktarda kitap gerekmektedir. Vatandaşlarımız, okudukları veya evlerinde bulunan kitapları bu kütüphaneler için bağış yaparlar ise çok mutlu oluruz. İnşallah ilçemizde kütüphanesiz okul kalmayacak” dedi.

Kütüphanelerin malzemelerini öğrenciler yapıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: