Mersin

Kolon kanseri hastası depremzedelerin yardımıyla İzmir’de yaşamını sürdürüyor

KAHRAMANMARAŞ merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depreme Malatya‘da yakalanan kolon kanseri hastası Sinan Akkaya (50), evlerinin ağır hasar alması üzerine 5 kişilik ailesiyle birlikte İzmir‘e yerleşti. Hayırseverlerin desteğiyle Buca ilçesindeki bir evde yaşamını sürdüren Akkaya, tedavisinin yarım kaldığını söyleyerek “Nüksetmiş olabileceği şüphesiyle birtakım tetkikler yapılıyordu. Deprem oldu, son MR sonucunu alamadım. Bir daha ameliyat olmam gerekiyor” diye konuştu.

Muğla‘nın Fethiye ilçesindeki bir otelde çalışan evli, 1 çocuk babası Sinan Akkaya, 6 ay önce rahatsızlandı. Akkaya’ya Mersin‘de gittiği bir hastanede kolon kanseri teşhisi konuldu. Bunun üzerine işi bırakmak zorunda kalan Akkaya, eşi tarafından da terk edildiğini söyledi. Tedavisini sürdürmek için Malatya’daki annesi ve kardeşlerinin yanına yerleşti. 6 Şubat’taki depremde Malatya’da kaldıkları ev ağır hasar aldı. Akkaya, bunun üzerine depremden 6 gün sonra annesinin de aralarında bulunduğu 4 yakınıyla İzmir’e geldi. Buca ilçesinde hayırseverlerin temin ettiği bir evde yeni hayatına başlayan Sinan Akkaya’nın tek isteğinin deprem nedeniyle yarım kalan tedavisine devam etmek olduğunu söyledi.

“Evimizden, vatanımızdan çıktık. Buraya geldik. Yardımcı olanlardan Allah razı olsun. Evimi çok özlüyorum. İyi kötü geçiniyorduk. Bu deprem bizi perişan etti. Eşyamızı çıkarırız inşallah, öyle bekliyoruz” dedi.

Kolon kanseri hastası depremzedelerin yardımıyla İzmir'de yaşamını sürdürüyor

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu