Erdemli

Erdemli’de öğretmenlere doğa ve fen eğitimi

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin)(DHA) -MERSİN’in Erdemli ilçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ara tatili değerlendirme ve doğada eğitim programı kapsamında 38 öğretmene doğa ve fen eğitimi verildi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Açıkyörük, Talat Göktepe Çamlığında bulunan Doğa ve Fen Okulunu ziyaret etti. Okulda öğretmenlerle bir araya gerelerek projeyi değerlendiren Milli Eğitim Müdürü Açıkyörük, “2019 yılında başlattığımız Erdemli Deniz ve Orman Okulu projesi, daha sonra Bakanlığımızın yönlendirmesi ile Doğa ve Fen okula dönüştürüldü. Biz burada Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda okul dışı eğitim ortamlarını düşündüğümüz doğa ve fen okulunda önce öğretmenlerimize eğitim veriyoruz. Doğa da nasıl eğitim verilir? Çocuklara daha fazla nasıl faydalı olunur? Düşüncesi ile bugüne kadar 60 öğretmenimize uzman eğitimciler tarafından eğitim verildi. Bugün ise ara tatilinin değerlendirilmesi için 38 öğretmenimize doğa ve fen eğitimi veriliyor. Bir gün süren eğitim sonunda öğretmenlerimiz sertifikalarını alıyorlar ve daha sonra planlama dahilinde bir günlerini öğrencileri ile birlikte buraya gelecekler ve doğada eğitim yapmanın güzelliğini yaşayacaklar. Emeği geçen bütün eğitimcilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederim” dedi.
ZEVKLİ VE EĞLENCELİ BİR EĞİTİM
Kent genelinden çeşitli okullardan gelen öğretmenlere eğitim veren Doğa ve Fen okulu eğitimcilerinden Mehmet Yetiş, “Doğada eğitim yapmak ve burada değişik oyunlar öğrenip, doğayla iç içe olmanın güzelliğini yaşıyoruz. Belirlenen öğretmenlerimiz buraya geliyor. Bizlerin öncülüğünde doğada nasıl eğitim verilir? Ne gibi faaliyetler yapılabilir? Bunları hep birlikte yapıyoruz. hem eğleniyorlar hem de öğreniyorlar” diye konuştu.
DOĞA İLE İÇ İÇE EĞİTİM
Doğa ve Fen okulunda eğitim alan öğretmenler ise, “Burada eğitime katılmak çok güzel bir duygu. Çamların arasında mis gibi bir hava da doğayla baş başa olmak çok güzel bir duygu. Arkadaşlarımızla eğlenerek öğreniyoruz. Öğrendiklerimizi de öğrencilerimize öğreteceğiz ve doğayla iç içe olmanın güzelliğini yaşayacağız. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve eğitimcilerimize çok teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.
Eğitim kapsamında, doğada oynanabilecek oyunlar ve eğitimler hakkında katılımcılara uygulamalı eğitim verildi.

Erdemlide öğretmenlere doğa ve fen eğitimi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: