GenelMersin

EMNİYET MÜDÜRÜ ASLAN;  FARK YARATMAYA DEVAM EDİYOR..

MERSİN EMNİYETİ 27 BİN LİRA PROMOSYON ALACAK

7 Temmuz 2021 tarihinde yayınlanan kararname ile Erzurum İl Emniyet Müdürlüğünden  Mersin İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilen  Mehmet ASLAN fark yaratmaya devam ediyor.

Mersin’e geldiği günden itibaren yoğun bir mesaiye başlayan Emniyet Müdürü Mehmet ASLAN, Mersinde 15 ayı geride bırakırken Emniyetin yaptığı çalışmalar hız kesmiyor.  Sadece son iki ayda  basında yer alan operasyonlara bakıldığında Mehmet ASLAN’ın yoğun mesaisi göze çarpıyor . 50 günde 15 basına yansıyan başarılı çalışma görülüyor.

14 Ekim 2022  Uyuşturucu Satan Şahıslar Kıskıvrak Yakalandı… 14 Ekim 2022 Silifke’de Kaçakçılara Göz Açtırılmıyor…13.Ekim 2022 11 Yıl Önce İşlenen Faili Mechul Cinayet Aydınlatıldı…..11 Ekim 2022 Toroslar İlçesinde toplamda 1412 adet Sentetik Ecza Maddesi ele geçirildi…..06. Ekim.2022 Şanlıurfa’da 2007 De  Cinayet İşleyen Şahıs Mersin’de Yakalandı….05. Ekim.2022 Muz Yüklü Konteynerda 48 Kilo Kokain Ele Geçirildi….04. Ekim.2022 Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Yasadışı Bahis suçunu gerçekleştiren 23 adrese yönelik yapılan operasyon……02. Ekim.2022 Mersin Polisinden Polis evi Saldırısının Şüphelilerine Operasyon……01. Ekim.2022 Almanya’da ikamet eden Alman vatandaşlarını Mersin ilinde kurdukları çağrı merkezi üzerinden telefonla arayıp kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtanlara yönelik Mersin merkezli (25) adrese yapılan operasyon….21.Eylül.2022 Salça Kokusu Brego’yu Yanıltmadı 7 Kilo 580 Gram Esrar Tam İsabet…..20. Eylül.2022 Spa Ve Sauna Merkezine Fuhuş Operasyonu….20. Eylül.2022 Tefecilere Şafak Operasyonu: 16 Kişi Gözaltına Alındı….16. Eylül.2022 Çocukları Kandırıp Dağa Kaçıran Pkk Yandaşı Tutuklandı……10. Eylül.2022 Kargo Görünümlü Esrar Sevkiyatına Mersin Polisinden Operasyon….15. Ağustos.2022 Mersin’de Terör Örgütüne Şafak Operasyonu: 8 Gözaltı…

ve daha niceleri…

SOSYAL MEDYA PROMOSYON BEKLENTİLERİ İLE ÇALKALANIYOR.

Ağustos ayında kamu çalışanlarının artan enflasyon ve ekonomik koşullara bağlı olarak yeni promosyon talebi ve mevcut sözleşmelerde revizyon için sosyal medyada taleplerini dile getirmeye başladılar. Twitter da çeşitli platformlar farklı kamu kuruluşlarının 15-35 bin tl arasında promosyon anlaşmalarını duyururken EGM önce revize bir anlaşma için Vakıfbank ile görüşüldüğünü açıklarken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun çözün için talimat verdiği basına yansıdı. Eylül ayı geldiğinde Emniyet Genel Müdürlüğü Vakıfbank ile 27 bin TL ye anlaşma yapıldığını açıkladı. Bu süreçte taşrada görev yapan personel de doğal olarak aynı meblağ üzerindeki talepleri dile getirmeye başladı. .

MERSİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE SÜPRİZ PROMOSYON.

Sosyal medya da bu talepler var iken İl Emniyet Müdürlüklerinde çalışan personel promosyon konusunda umutsuzluğa kapıldığı dönemde Mersin İl Emniyet Müdürlüğü Halk Bankası ile 27 Bin liraya anlaşıldığını duyurdu.

Bir yandan yoğun mesai içerinde suç ve suçlularla mücadele yürüten bir yandan Polisevine yapılan hain terör saldırısının izlerini silmeye çalışan ASLAN’ın bir yandan da personelinin ekonomik menfaati için talimat vererek promosyon konusunun personel lehine olacak şekilde çözülmesini istediği, ve teklif edilen miktarları iki defa revize ettirerek 27 bin tl promosyon anlaşmasına vardığı hatta öncesinde bir demokrasi örneği göstererek personele peşin 27 bin veya aylık 750 lira seçeneği sunarak yapılan anket ile bu kararın verildiği öğrenildi. 

Sosyal medya da anlaşma sonrası yapılan paylaşımlarda;

“Hiç beklemiyordum zaten yakın zamanda yapılan anlaşma ile  70 liradan 292 liraya çıkarılmıştı, bize büyük sürpriz oldu Emniyet Müdürümüze teşekkür ediyoruz, sağolsun, bu dönemde çok iyi oldu”

“Promosyon anlaşması zaten 70 liradan 292 yeni yükseldiği için 3 yıl yeni anlaşma yok diye duymuştuk, ama sonra öğrendik Sayın Müdür talimat vermiş bu işi çözün diye sonuç 27 bine anlaşma olmuş bize de sordular peşin mi taksitlimi diye sağolun müdürümüz”

 Şeklinde herkesin memnun olduğu göze çarptı..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: