Toroslar

Binlerce Mersinli Zafer Yürüyüşü’nde buluştu

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-MERSİN’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü nedeni ile Toroslar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘Geleneksel 3 Ocak Zafer Yürüyüşü’ binlerce vatandaşın katılımı ile gerçekleşti. 
Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı nedeniyle günler öncesinden hazırlıklarına başlanan 3 Ocak Zafer Yürüyüşüne katılan vatandaşlar saat 08.00’de  Toroslar Belediyesi önünde toplandı. Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Endemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, Çamlıyayla Belediye Başkanı İsmail Tepebağlı, Mut Belediye Başkanı Volkan Şeker, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ve Baki Şimşek ve binlerce kişinin katıldığı yürüyüş öncesi Toroslar Belediyesi önünde saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu. 
Protokol mensuplarının kalpak giyerek kol kola girdiği yürüyüşe vatandaşlar ellerindeki Türk Bayrakları ile eşlik etti. Köylülerinde yoğun ilgi gösterdiği yürüyüş Hastane Caddesi, İstiklal Caddesi ve Sakarya Caddesi güzergahından Cumhuriyet Alanı’na kadar sürdü. 
Yürüyüşte; Mehteran Takımı, eşeği ile yürüyüşe katılan yaşlı teyze yürüyüşe renk katarken temsili kağnı ila taşınan mermilerle tarih yeniden canlandı. Mersin’deki birlik ve beraberliğin fotoğraf karesini görüntülemek isteyenler cep telefonlarına sarılırken, evlerinin ve işyerlerinin balkonlarına çıkan vatandaşlar ise korteje alkışlarıyla destek verdi. Yürüyüş, Cumhuriyet alanında resmi törene katılımın gerçekleşmesi ile sona erdi. 

Binlerce Mersinli Zafer Yürüyüşünde buluştu

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: