Akdeniz

Akdeniz Belediyesi’nden Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne yeni hizmet binası

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA)-AKDENİZ Belediyesi tarafından Mersin Gazeteciler Cemiyeti’ne (MGC) kazandırılan yeni hizmet binası, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde düzenlenen törenle açıldı.
Açılış törenine Vali Ali İhsan Su, AK Parti Milletvekili Hacı Özkan, Mersin Baro Başkanı Gazi Özdemir, KKTC Mersin Başkonsolosu Zaliha Mendeli, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC) Başkanı Rüstem Kaya Tepe, Mersin Kent Konseyi Başkanı Ayferi Tuğcu, Mersin Ticaret Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu Başkanı Hüseyin Kış, farklı illerden gelen basın meslek örgütü temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.
Akdeniz Belediyesi tarafından Mersinli gazetecilere ve cemiyete kazandırılan yeni hizmet binasının açılışına katılımları nedeniyle kent protokolü ve konuklara teşekkür eden  MGC Başkanı Rüstem Kaya Tepe, “Kurumsallaşmanın, birlik ve beraberliğin önemli olduğunu her zaman söylüyoruz. Geçen yıl, Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak, Mezitli cemiyet lokalimizin açılışında, ‘O zaman biz de size bir basın merkezi yapalım’ dedi. Sağ olsun, işte bugün basın merkezimizin açılışını, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde gerçekleştiriyoruz. Burada mesleğimizle ilgili verimli ve akademik çalışmalar yapacağız. İyi veya kötü günlerinde üyelerimizin yanında olacağız. Hizmet binamızın ihtiyaçlarının karşılanmasına destek veren kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyor; merkezi bizlere kazandıran Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’a bir kez daha şükranlarımı sunuyorum” dedi.
ÖRNEK BİR PROJE
TGF Başkanı Yılmaz Karaca da konuşmasında, hizmet binasını gazetecilere kazandırmasından ötürü Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a teşekkür ederek, Mersinli gazeteciler adına örnek bir proje ve muhteşem bir çalışmanın ortaya çıktığını söyledi.
‘BASIN DEMOKRASİNİN OLMAZSA OLMAZI’
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak da hizmet binasının açılış törenindeki konuşmasında, basının, demokrasinin olmazsa olmaz ayaklarından birisi olduğuna dikkat çekerek, siyaset hayatının her döneminde basınla iyi bir iletişim içinde olduğunu söyledi. Yaklaşık 2 yıl önce, yine bir ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde verdiği sözü yerine getirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını dile getiren Başkan Gültak, “Gazeteciler Cemiyetimizi her ziyaretimizde adresi değişiyordu. Küçük mekânlarda toplantılar yapmak zorunda kalıyorduk. Oysa cemiyetimizin, basın toplantılarını rahatlıkla yapabilecekleri, siyasileri, sivil toplum örgütü temsilcilerini kolaylıkla ağırlayabilecekleri bir yerleri olmalıydı. Bu nedenle herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir mekân sözü verdik ve binayı hızla bitirdik” diye konuştu.
‘DESTEĞİMİZ SÜRECEK’
Başkan Gültak; hizmet binasının 189 metrekarelik kullanım alanına; avlusuyla birlikte ise toplam 220 metrekare üzerinde bir alana sahip olduğunu da kaydederek, şunları söyledi:
“Artık kent merkezinde gazeteciler cemiyetimizin şık ve güzel bir binası var. Hemen yanda gazetecilerimizin çay ve kahvelerini içip sohbet edebilecekleri yeşil bir bandı var. Otopark sıkıntısı yok. Belediye Meclisimizden, binanın tahsisi kararını oybirliği ile aldık. Bu anlamda tüm Meclis üyelerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Mersin basınına, imkânlarımız ölçüsünde desteğimiz devam edecek.” 
‘BASIN ÖNEMLİ BİR GÖREVİ İFA EDİYOR’
Mersin Valisi Su ise törende yaptığı konuşmada, gazetecilere layık güzel bir hizmet binasının açılışına katılıyor olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. İletişimin, tüm dünyada bugün en önemli konuların başında geldiğinin altını çizen Vali Su, şunları söyledi:
“İletişimin en temel ve en önemli enstrümanlarından bir tanesi de basındır. Dünyada ve ülkemizde, insanların doğru bilgi alması bakımından basın kuruluşları çok önemlidir. Basın, halkın taleplerinin kamuya iletilmesi konusunda da önemli bir görev icra ediyor. Basın ayrıca kamunun, halka yansıtılması bakımından önemli bir görevi ifa ediyor. Basın çalışanları sivil kişiler olsa da yaptıkları iş kamu görevi niteliğine bürünüyor. Çalışan gazetecilerimizin gününü kutluyor, tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Bu güzel binayı yapan Akdeniz Belediye Başkanımız Mustafa Gültak’a ve emeği geçen paydaşlara çok teşekkür ediyorum.”

Akdeniz Belediyesinden Mersin Gazeteciler Cemiyetine yeni hizmet binası

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: