Mersin

Adana: Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi

Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi’nin yeni takımı Mersin Tarsus Belediye spor, öncelikli hedefini ligde kalmak olarak belirledi.

Tarsus Belediyespor Genel Menajeri Şevket Erden, 2. Lig’de şampiyon olacak bir takım kurduklarını ve başarıya inandıklarını belirtirken, hem teknik, hem sporcu, hem idari yönden çok büyük aşamalar yaparak hedefi yakaladıklarını söyledi.

Kulüp olarak başta spor salonu olmak üzere çok büyük yatırımlar yaparak 1. Lig’e yükseldiklerini dile getiren Erden, “15-20 gün içinde de bütün transferi bitireceğiz. İskelet kadroyu korumuş değiliz ama tüm oyuncularımızla görüşeceğiz. Anlaştıklarımızla yola devam edeceğiz. Yeni yerli ve yabancı transferini ise bildiğimiz ve tanıdığımız oyuncular oluşturacak. Özellikle de daha önce görev yaptığım Botaşspor’da forma giymiş oyuncuları gönlümüz arzu ediyor. Biz, 1. Lig’de nasıl kalıcı olabiliriz, nasıl ekol olabiliriz, bunun hesabını yapıyoruz. Genç ve iyi oyuncularla bu işe başlamak istiyoruz. Sonuçta ligi tanıyacak Tarsus halkının, yönetimin, bizlerin içine sindireceği bir ekip oluşturmak istiyoruz. O yönden de çok titiz davranıyoruz. Titiz davrandığımız için şu anda transfer yok. Yoksa transfer problem değil” dedi.

Şevket Erden, yabancı konusunda hangi ülkeden olmasından çok, kulübün ahlak ve değerlerine, bünyeye uyacak oyuncuların öne çıktığını da ifade ederken, geleceğe yönelik altyapıyı oluşturmak için minik, yıldız, genç takımları kurduklarını, yeni bir salon yaptırdıklarını sözlerine ekledi.

Adana: Türkiye Bayanlar Basketbol 1. Ligi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu