Mersin

Adana: Adana Beşiktaşlılar Derneği’nde Kongre Gerginliği

Adana Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mustafa Uğur Kızıl, Mersin‘de Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören‘in de katıldığı “Kupa Balosu”nda nahoş olaylar yaşandığını belirterek, yaşananlardan dolayı Mersin Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Hakan Sak’ı kınadı.

Adana Beşiktaşlılar Derneği’nin 10 Haziran Cumartesi günü Teksif Toplantı Salonu’nda yapılacak tüzük değişikliği ve olağanüstü genel kurul toplantısı nedeniyle, Çukurova Sürmeli Otel’de dün akşam delegelere yönelik yaptığı toplantıda konuşan Kızıl, “Üzülerek söylüyorum, bizim Adana Beşiktaşlılar Derneği’nin kongresine İstanbul müdahil olmuştur. İstanbul ile diyalogu olan bazı arkadaşlarımız vardır. Türk örfünde, ananesinde, geleneğinde, kol kırılır, yen içinde kalır. Yanlışlık varsa, aile içinde düzeltilir. Türk milletinin ananesinde, içeride bulunan konuları dışarıya taşımak yoktur” dedi.

Geçen hafta Mersin’de yapılan ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ile İskenderun Başkanı Sedat Uysal’ın da katıldığı baloda hoş olmayan durum yaşandığını söyleyen Kızıl, “Bir hadisede kurum önemlidir. Türkiye‘de Türkiye Cumhuriyeti Devleti, onu savunan Cumhurbaşkanı önemlidir, onun Başbakanı önemlidir. Beşiktaş’ta Beşiktaş’ın başkanı önemlidir. Ben de Adana Beşiktaşlılar Derneği’ni çok ciddi kurum olarak görüyor, başında bulunmaktan onur duyuyorum. Bana son 15 günde yapılan bazı gayri ahlaki davranışları, salonda bulunanların takdirine bırakıyorum. Mersin Dernek Başkanı, baloda Başkan Demirören’in karşısına, benim yerime muhalifim olan şahsı oturtmuştur. Burada yapılan şahsıma değil Beşiktaş’a yapılmıştır. Bunu da Beşiktaşlıların huzurunda esef ve şiddetle kınıyorum” diye konuştu.

1993 yılında kurulan Adana Beşiktaşlılar Derneği’nde 1997 yılından bugüne başkanlık yaptığını ve kurucu üyeleri de şükranla andıklarını ifade eden Kızıl, “Bu derneğin 1996 yılında kongre üyesi 5 iken bugün 125 üyemiz var. Adana Beşiktaşlılar Derneği’ni hep beraber, omuz omuza Türkiye’de gıptayla izlenen bir dernek haline getirdik. Adana Beşiktaşlılar Derneği, Güney’in incisi durumunda. İskenderun, Osmaniye, Antakya, Mersin, Adana’nın bulunduğu grupta bölgenin lideri. Dernek ve cemiyetlerde hizmet karşılıksız gönül ilişkisine dayanır. Burada bulunanlar da sessiz kalmış, dışardan destek vermiştir. Adana Beşiktaşlılar Derneği sizlerle büyüktür” dedi.

Kızıl, Adana’da da Beşiktaş Store’nin açılması için gösterdiği çabanın da “Bizi iflas mı ettireceksiniz ?” diyen şahıslar tarafından sabote edildiğini, tesisleşme projesinin de Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk‘ün, eski başkan Yıldıray Arıkan’ın seçimi kaybetmesinden hemen sonra geri alınması nedeniyle gerçekleştirilemediğini ifade ederek, “Adana Beşiktaşlılar Derneği bugün sabote olmuştur, iş yapılmamıştır. Bu salonda bulunan arkadaşlarımızın bulduğu dernek yerleri, binaları da özellikle kabul edilmemiştir. Ama önümüzdeki kongreyi olacak ve çok ciddi kan değişikliğiyle, bize inanan insanları mahcup etmeyeceğiz. Bunu yaparken de bize yakışan, üslubu, kardeşliği bozmadan, bizim dışımızda demokratik şekilde irade koyan arkadaşlarımıza da saygı duyuyorum” şeklinde konuştu.

Adana: Adana Beşiktaşlılar Derneği'nde Kongre Gerginliği

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: