Erdemli

547 kilometreyi bisikletle aşıp Ata’nın huzuruna çıktılar

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin)(DHA)-ERDEMLİ Belediyesi ve Mersin Bisiklet Derneği iş birliğinde yürütülen proje ile13 sporcu, 547 kilometrenin sonunda Toros Dağlarını aşarak 10 Kasım’da Anıtkabir’e ulaştı.
Erdemli ilçesinden 3 Kasım’da başlayan, ‘Ata’ya Saygı, Pedala Engel Yok’ hareketi bir haftalık zorlu yolculuğun ardından 10 Kasım’da, Ankara’da hedefine ulaştı. Erdemli‘den bando eşliğinde uğurlanan, içlerinde görme engelli sporcularında yer aldığı ekibi Anıtkabir’de, Erdemli Belediye Başkanı Mükerem Tollu karşıladı. Saatler 9.05’i gösterdiğinde sporcularla birlikte milyonlar, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk için zamanı durdurdu.
Sporcuların Toros Dağlarını aşarak geldiğine dikkat çeken birlikte saygı duruşunda bulunan  Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, “3 Kasım’da Erdemli’den hareket eden bisikletçilerimiz, 547 kilometrelik yol yaptılar. Şu anda Atamızın huzurundayız. Atamızın büyüklüğünü, Atamızın ülkemize yaptıklarını gelecek kuşaklara aktarmak adına ve 10 Kasım’a dikkat çekmek adına bisikletçilerimizle birlikte bunu geleneksel hale getireceğiz” dedi.
Tandem bisikletle Toros Dağlarını aşan sporcularda Süleyman Türk , “Bu hissiyatı yaşamak için görmeye gerek yok hissetmek gerekiyor” diye konuştu.
Kadın bisikletçilerden Cansel Cansu, “Biz kadınlar olarak, Atatürk sevgisiyle dolup taşıyoruz. O yüzden buradayız. Pedalladık,  mutluyuz, huzurluyuz,  gururluyuz” ifadesini kullandı.
13 kişilik ekiple hedeflerine ulaştıkları için gururlu olduklarını ifade eden Mersin Bisiklet Derneği Başkanı Süleyman Uygun, “Önemli olan bizim için buraya gelirken yaşadığımız hissiyattı bizim için. Asla yılmadık ve şimdi buradayız” dedi.
Öte yandan sporcuların programları söyledikleri marşla sona erdi.

547 kilometreyi bisikletle aşıp Ata’nın huzuruna çıktılar

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
%d blogcu bunu beğendi: